Egy órát emberhátrányban futballozva szerezte meg első győzelmét hazai pályán csapatunk.

A bajnokságban eddig jól szereplő Mosonmagyaróvár volt együttesünk ellenfele, de csapatunk mindenképpen meg akarta szerezni első sikerét, amelyre már hetek óta esélye volt.

Az első félórában nem találtak egymáson fogást a felek, de Erdélyi Ádámnak egyszer tizenhét méteres lövést kellett hárítania. A 40. percben egy eladott labdát követően léphetett ki egyedül a vendégek támadója, s a visszafutó Kercsó Bence állította meg a tizenhatos előtt, ezért piros lapot kapott, szerencsére a szabadrúgást kapu fölé vágták a vendégek.

Csapatunk emberhátrányban hősiesen küzdött, s remek kontratámadásokat vezetett: a térfélcsere után Zsigmond Bence fantasztikus szólóját még védte a mosoni kapus, de 66. percben Balogh Ádám nagyszerű passzából Király Bence már kilőtte a bal alsót (1–0).

A 80. percben Zsigmond passzát Tóth Tibor készítette vissza Balogh Ádámnak, aki könnyedén gurított a kapuba (2–0).

A mosonmagyaróváriak ívelésekkel próbálkoztak, a hajrában Szalka Dominik ziccerét fogta kapusunk. Aztán a 82. percben szögletből D'urso Giuliano révén szépítettek a vendégek (2–1).

A 89. percben Lak Imrét szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt csapatkapitányunk, Tóth magabiztosan értékesítette (3–1).

A szív és az ész diadala volt a mai győzelmünk, bízzunk a hasonló folytatásban. Hajrá Gárdony!

NB III Nyugati csoport, 7. forduló

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Credobus Mosonmagyaróvár 3–1 (0–0)

Erdélyi – Mód, Ujvári, Koronczi (Kónya, 8.), Király B. – Rodenbücher, Balogh B. (Lak, 74.) – Kercsó, Balogh Á. (Balogh P., 82.) – Zsigmond B., Tóth T.

G.: Király B. (66.), Balogh Á. (80.), Tóth T. (90. – tizenegyesből), ill. D'urso Giuliano (83.)

Sárga lap: Tóth T. (55.), Rodenbücher (67.), Balogh Á. (78.), ill. Takács M. (18.)

Kiállítva: Kercsó (40.)

Fotó: Ódor Balázs