Vasárnap 13 órakor az Érdet fogadja zárt kapuk mögött csapatunk a bajnokság első „tavaszi” fordulójában.

A következő ellenfelünk az Érdi VSE lesz. A Pest megyei gárda bajnoki menetrendje az október 10-i III. Kerület elleni 3–0-s vereség után omlott össze. Az együttesből többen elkapták a koronavírus-fertőzést, ezért az érdieknek sorra halasztották el a mérkőzéseit.

A több hetes kényszerszünetet követően háromnaponta játszik az Érd: november közepén 1–1-es döntetlent ért el Balatonfüreden, majd hazai pályán 2–0-ra verte a Tatabányát, aztán 1–1-et játszott Érden a BKV Előrével, végül klubunk legutóbbi ellenfelét, a THSE-Szabadkikötőt verte 3–2-re a fővárosban. A szerdai összecsapáson Popov Patrik góljával tudtak nyerni a vendégek. Tehát az Érd az „újraindulás” óta veretlen maradt.

A Pest megyei csapat 16 lejátszott mérkőzés után 31 ponttal hatodik a tabellán.

A mieink az előző héten a THSE-Szabadkikötőt fogadták: a vendégek a 40. percben már háromgólos előnybe kerültek, de Tóth Tibor, Cziklin Roland és Rodenbücher István találataival egyenlítettek (3–3). Jó hír klubunkkal kapcsolatban, hogy az eltiltása után házi gólkirályunk, Balogh Ádám, valamint Mód Ádám is bevethető lesz az Érd ellen.

Együttesünk 19 forduló után 21 ponttal a tizenhatodik a bajnokságban.

„A Szabadkikötő elleni mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy azt mi terveztük. Sajnos egy szögletből gólt kaptunk, ami megzavarta a csapatot, s ezt meg is bosszulták még két találattal. Szerencsére még a szünet előtt tudtunk szépíteni, ez segített rendezni a dolgokat. A második félidőben fölényesen játszottunk és sikerült is döntetlenre menteni a meccset, bár úgy érzem több is volt benne. Az Érd erős csapat, nehéz mérkőzés várható, de ha úgy játszunk, mint ahogy a második játékrészben a Szabadkikötő ellen, akkor képesek vagyunk a három pontot itthon tartani” – fogalmazott ifjú középpályásunk, Balogh Balázs Bálint, aki 14 bajnokin lépett pályára az NB III-ban.

A két gárda a nyitófordulóban Érden találkozott. Az első körben gól nélküli döntetlent született Érden. A mostani szezonban a 2019–2020-as kiírás első helyezettjével szemben klubunkon kívül csupán a listavezető III. Kerület bírta megőrizni kapuját a góltól.