Csapatunk szombaton 15 órakor Mosonmagyaróváron játszik.

Következő bajnoki ellenfelünk a második Mosonmagyaróvár lesz. A nyugat-magyarországi gárda még veretlen az idén: hazai pályán 1–1et játszott a BKV Előrével, aztán 2–1-re nyert Érden, majd otthon verte 6–0-ra a Komáromot, a múlt héten pedig 1–1-es döntetlent ért el Zalaegerszegen.

A mosoniak 25 forduló után 53 ponttal, a második legtöbb találattal (56) és a második legkevesebb kapott góllal (17) a második helyet foglalják el a tabellán – hét ponttal lemaradva a listavezető III. Kerület mögött.

Ellenfelünknél sok rutinos labdarúgó játszik. A télen elhagyta a csapatot a 13 találattal házi gólkirály Laki Balázs. Az ő pótlására érkezett Pápáról Szabó Zsolt, aki a 2017-2018-as szezonban 20 góllal a legjobb támadó volt az NB III Nyugati csoportban. Rajta kívül az első helyen álló III. Kerülettől Bakos Szabolcs szerződött a gárdához, a 34 éves szűrő 53 mérkőzésen szerepelt az NB I-ben, emellett pedig 237 másodosztályú találkozón lépett pályára. A keret legismertebb futballistája Debreceni András, aki tagja volt a 2009-es egyiptomi U20-as világbajnokságon bronzérmet szerző magyar nemzeti csapatnak, 2012-ben a Csehországban 2–1-re megnyert felkészülési mérkőzésen az A-válogatottban is bemutatkozhatott, illetve kétszeres Magyar Kupa-győztesnek mondhatja magát.

A mieink három hazai siker után (Komárom 2–1, Sopron 1–0, ZTE FC II 4–0) az előző körben az éllovas III. Kerülettel játszottak. A találkozó elején Nagy Tibor öngóljával együttesünk szerzett vezetést, de az óbudaiak fordítottak, s 3–1-re nyertek. Gárdánk 25 mérkőzést követően 33 ponttal a tizenegyedik a bajnokságban.

A két csapat tavaly nyári meccsén klubunk emberhátrányban győzött. Az első félidő végén fogyatkozott meg csapatunk, ennek ellenére a 66. percben Király Bence góljával előnybe kerültünk, amelyet a 80. percben Balogh Ádám duplázott meg. Nem sokkal később D’urso Guiliano szépített, az összecsapás végén Tóth Tibor állította be a 3–1-es végeredményt.

„A tavalyi meccsünkhöz hasonlóan kemény találkozóra  számítok. Az ellenfelünk biztosan revánsra készül, hiszen itthon legyőztük a Mosonmagyaróvárt. Szombaton minden erőnkkel azon leszünk, hogy újra nyerjünk. Nagyon örülök, hogy sikerült felépülnöm a sérülésemből. Jó újra védeni, mérkőzéseket játszani. Segíteni akarok az együttesnek, mert a célunk egyértelmű a szezonban: jövőre is NB III-ban akarunk szerepelni” – mondta kapusunk, Erdélyi Ádám, aki végigvédte az első négy tavaszi fordulót.