Az újoncok csatájában a végén nyerhettünk volna.

Nagy eső volt a mérkőzés előtt Sopronban, ezért mély talajú pályán kezdtünk. A hazaiak megpróbáltak ránk jönni, de nem tudtak helyzetet kialakítani. A 15. perctől átvettük az irányítást, és több lehetőségünk volt a gólszerzésre: előbb Tóth Tibor lövése nem sokkal suhant el a kapufa mellett, majd Balogh Ádám tizenöt méterről kapu fölé emelt, miután Mód Ádám parádés elfutása után, három emberen túljutva az ötös sarkáról adta be. A félidő hajrájában szép támadás végén Lak Imre került ziccerbe, de tíz méterről kapu fölé emelt. A hosszabbításban a soproniak előtt egy lepattanót követően alakult ki helyzet.  Az első félidőt követően elmondható, hogy a hazaiak keményen játszottak, ezt több sárga lap és ápolás jelezte.

A 49. percben Zsigmond Bence ugratta ki remekül Tóthot, aki rávezette a kapusra a labdát, de kissé kisodródva a hálóőr lábát találta el. Öt perccel később Balogh Ádám szögletéből Sárközi Norbert fejelhetett tisztán négy méterről, de a bólintás kapu fölé ment.

A 75. percben jobboldali szögletből kétszer is röviden szabadítottunk fel, s így Kustor Noel tizenkét méterről a bal felsőbe emelt (1–0). Nem sokkal később a játékvezető a második sárga lapja után kiállította a hazaiaktól Baranyai Norbertet.

A találkozó hajrájában Balogh tette középre a labdát Zsigmondnak, aki Tóthhoz passzolt, támadónk nagyszerűen pörgette fel a labdát Baloghnak, fiatal középpályásunk pedig a védők mögül kilépve higgadtan lőtt a jobb alsóba (1–1).

Az egyenlítő gól után a Sopron beállt védekezni, de döntő helyzetben rossz döntéseket hoztuk, s így nem sikerült megszerezni a hőn áhított győzelmet. Az újoncok csatájában a végén nyerhettünk volna. Folytatás vasárnap Zalaegerszegen.